בחירת שפה: english hebrew

מידע על מחלות

מחלת ה ITP

מחלת ה ITP

ITP היא מחלה שבה משום מה חסרים לילד המון טסיות בדם, ולאף אחד אין מושג למה ואיך זה קרה. למה חשובות הטסיות? זה המרכיב בדם שבעזרתו אנחנו מצליחים ליצור קרישים ולהפסיק לדמם בכל מקרה של פציעה ולו הקטנה ביותר.

הילדים יכולים להיות כביכול בריאים לחלוטין ובבדיקת דם שגרתית פתאום לגלות שחסר להם המון טסיות בדם. לפעמים הורי הילד יוכלו לספר שאכן בכל פציעה קטנה הוא נוטה לדמם קצת יותר מהרגיל עד שהפצע נסגר , שהוא נפצע לעיתים קרובות ושיש לו לעיתים פריחות מוזרות.אז מה אפשר לעשות כדי לעזור לילדים? הרופאים החכמים הגיעו למסקנה תקדימית שאם נוציא את המקום שבו מפורקים הטסיות- אז אולי נצליח להעלות את מספרן אפילו קצת. וכך נגזר גורלו של הטחול המסכן שבהרבה ילדים מוסר בניתוח כדי לאפשר להם לחיות עם רמת טסיות קצת יותר גבוהה.

אז מה חשוב שנזכור? ילדים עם ITP חייבים להיות בהשגחתנו כל הזמן, אנחנו לא צופים שהם ידממו למוות, אבל כל דימום קטן עלול להיות ממושך קצת יותר, חשוב לתת להם הגנה והדרכה אך לא להגביל אותם יותר מדי. יש לזכור שטרם יציאתם למחנה הם עוברים בדיקת דם ומורשים לצאת לפעילות  רק אם יש להם רמת טסיות מספקת. בגלל שלחלקם הוציאו את הטחול, אנחנו חייבים להיות יותר זהירים עם ילדים אלה בכל הנוגע למחלות חום. הגוף שלנו מסתדר לא רע בלי טחול אך עלול להיות פגיע יותר לזיהומים, לכן, כל מצב של חולשה כללית או חום אצל הילד חשוב מאוד לפנות לצוות המרפאה המטורף של שמחה לילד.

 

למי מתאימה העמותה שמחה לילד - לחץ כאן


טופס בקשת הצטרפות לפעילות עמותת שמחה לילד

 


לפרטים נוספים ויצירת קשר:
שמחה לילד - מספר העמותה 580422715 | תנאי שימוש באתר