בחירת שפה: english hebrew

מידע על מחלות

לופוס (זאבת )

 

לופוס, או זאבת היא מחלה אוטו- אימונית. כלומר מחלה בה הגוף מזהה חלק מאיבריו ורקמותיו כזרים לו ותוקף אותם על לא עוול בכפם. זוהי מחלה סיסטמית- פגעת בכל מערכות הגוף. כל ילד יכול לבטא צורה קצת שונה של מחלה, בה מערכות מסוימות נפגעות פחות ואחרות יותר. לרוב תהיה פגיעה משמעותית בכליות, מה שיכול להביא לחוסר בויסות ל"ד ואפילו לבעיות לב.

כל מה שחשוב לדעת - לופוס (זאבת) Systemic lupus erythematosus

למחלת הלופוס גם הופעה מיוחדת על העור, הרבה פעמים זה מתבטא בפריחה אדומה בלחיים ובאף בצורת פרפר. ניתן לציין גם: בעיות במפרקים, עייפות כרונית, חום וחולשה לעיתים. המחלה יכולה לנוע מצורה קלה יחסית לצורה מתקדמת ביותר שתכלול מאפיינים של כמעט כל מערכת שנפגעה בגוף.

מחלת לופוס נפריטיס ( זאבת ) - סימפטומים תסמינים ודרכי טיפול

 איך נטפל?מכיוון שהגורם המפריע במחלה הוא מערכת החיסון המשתוללת, התרופות הרבות שהילדים לוקחים נועדו לדכא את המערכת החיסונית ולהגן במידת מה על איברי הגוף מפני התקפתו עליהם. יחד עם זאת כאשר אנו פוגעים במערכת החיסון אנו חושפים את הילדים לשלל זיהומים.

סיוע לילדים עם לופוס - מידע רפואי מקיף של מכלול שירותים העומדים לרשותם של ילדים עם צרכים מיוחדים ומשפחותיהם. כמו כן תוכלו לקבל עזרה לילדים עם זאבת ומענה לחולי לופוס - זאבת- מחלה אוטואימונולוגית כרונית. מטרת העמותה שמחה לילד לתת תמיכה, סיוע ומידע לסובלים מכאבים כרוניים ולבני משפחותיהם.


למי מתאים העמותה שמחה לילד - לחץ כאן


 טופס בקשת הצטרפות לפעילות עמותת שמחה לילד


לפרטים נוספים ויצירת קשר:
שמחה לילד - מספר העמותה 580422715 | תנאי שימוש באתר