בחירת שפה: english hebrew

מידע על מחלות

דלקת פרקים

דלקת פרקים  arthritis

דלקת פרקים הינה תסמין ולא מחלה, תסמין זה יכול להופיע במגוון מחלות שונות בילדים, ויכול לנוע מצורה קלה ביותר שבה יש נפיחות וכאב קל במספר מפרקים ועד לעיוותי מפרקים בכל הגוף ונכות מלאה. הסיבות לדלקת פרקים יכולות לנבוע ממחלות מטבוליות- (שקשורות לחילוף חומרים בגוף), מחלות תורשתיות ומחלות אוטו- אימוניות (מחלות חיסון עצמי).

מהם התסמינים של דלקת פרקים?

 מחלה אוטו-אימונית היא מחלה בה הגוף תוקף באמצעות המנגנונים המאפשרים לו להתגונן מפני מזיקים את הרקמות והאיברים שלו עצמו. מסיבה כלשהי מערכות החיסון וההגנה בגוף מזהות חלק מהמפרקים בגופם של הילדים כרקמה זרה שפוגעת בתפקוד הגוף ועל כן מפעילה את מערכות ההתקפה נגד המפרק. כתוצאה מזה יש הרס של מבנה המפרק, זה גורם לכאבים, נפיחות , הגבלה בתנועה ועם הזמן לעקמת ונכות.

איך מטפלים במחלת דלקת פרקים

איך מטפלים? הטיפול במחלה הוא בעיקר בתרופות שאמורות להוריד את  תגובת מערכת החיסון של הגוף, כדי שהגוף לא יתקוף את עצמו. לרוב הטיפול הוא יומיומי וכולל מספר כדורים שונים- יש לעבור הדרכה מסודרת ופרטנית אצל הרופא או ההורים של כל חניך לגבי סוג התרופות שהוא מקבל. תרופות אלה, במיוחד במינונים גבוהים ולאורך זמן משפיעים מאוד על מערכת החיסון ולכן הילד חשוף הרבה יותר לכל סוגי הזיהומים.


למי מתאימה העמותה שמחה לילד - לחץ כאן


טופס בקשת הצטרפות לפעילות עמותת שמחה לילד

 


 

לפרטים נוספים ויצירת קשר:
שמחה לילד - מספר העמותה 580422715 | תנאי שימוש באתר