בחירת שפה: english hebrew

סניפים

אגף בוגרים

אגף הבוגרים פועל בפריסה ארצית, וכולל בתוכו את קבוצת בוגרי העמותה ואת פורום הדיסאוטונומיה.

קבוצת הבוגרים פועלת במתכונת זהה לפרויקט החונכות האישית, ובנוסף על כך, ישנן מטרות ומאפיינים נוספים הייחודיים לקבוצת הבוגרים- קבוצה זו הינה "קבוצה משימתית". גיל החניכים ועמידתם פסיעה אחת טרם היציאה לעולם המבוגרים מצריכה עבודת הכנה לחיים. רכז הקבוצה ועובדת סוציאלית של העמותה עובדים עם החניכים לאורך השנה על ההכנה לשלב זה, קיימת עשייה מהותית וטיפולית סביב על ההיבטים הכרוכים בכך- ערך עצמי ודימוי עצמי, גיבוש הזהות, דו שיח עם השונות והמגבלה, תקשורת בין אישית, קשרים זוגיים, תפיסת מקום בחברה, כישורי חיים, גיבוש עצמאות ותכניות לעתיד.

מציאת מסגרות המשכיות ומקומות עבודה לחניכים מעל גיל 18- יחד עם כל אחד מהחניכים נעשה בירור אישי במטרה לכוון ולסייע במציאת מסגרת מתאימה והשתלבות בה. אנו עובדים בשיתוף פעולה עם האגודה להתנדבות בעם (שירות לאומי), עם צה"ל (מדור מתנדבים) ועם מכללות להשכלה גבוהה.

פורום FD - פורום familial dysautonomia) FD) מונה כשלושים וחמישה בוגרים ובוגרות בני עשרים ומעלה מכל רחבי הארץ, החולים בדיסאוטונומיה משפחתית.

דיסאוטונומיה משפחתית היא מחלה גנטית הפוגעת בתפקודים רבים וחיוניים, ביניהם: מערכת העיכול, לחץ דם, ויסות טמפרטורת הגוף, שיווי משקל ועוד. פעמים רבות, הפגיעה בתפקודים אלה מבודדת חברתית את החולה ומקשה על יצירת קשרים חברתיים.

וכאן תרומתם של מתנדבי "שמחה לילד". במסגרת הפורום מותאם לכל 'בוגר' חולה - 'חבר' מתנדב על מנת להפיג, ולו במעט את הבדידות החברתית שאותה חווים הבוגרים יום יום.

באגף הבוגרים משולבות 2 בנות שירות לאומי, הלוקחות חלק משמעותי בפעילות האגף.

  • מלכית כהן
לפרטים נוספים ויצירת קשר:
שמחה לילד - מספר העמותה 580422715 | תנאי שימוש באתר