בחירת שפה: english hebrew

בואו להתנדב

המתנדבים שלנו

 עוצמתה המיוחדת של העמותה היא במתנדביה.

מתלמידי שמינית ומוסדות על-תיכוניים ועד למתנדבים מבוגרים, מערך המתנדבים שלנו כולל נציגים מכל שכבות הציבור. המתנדבים מקבלים הכשרה לפני תחילת פעילותם, וליווי צמוד במשך כל תקופת ההתנדבות.

המתנדבים פעילים כחונכים בפרויקט החונכות האישית, בבתי החולים השונים ומסגרות נוספות שהעמותה מפעילה. מסירותם האין סופית היא המאפשרת לנו לקיים את כל פעילויות העמותה.

במסגרת פעילויות העמותה השונות פעילים בכל שבוע כ300 מתנדבים, וכ700 מתנדבים באירועים השונים כל השנה.

אם ברצונך להתנדב, ולקחת חלק בפעילויות העמותה, נא מלא את טופס ההתנדבות ואנו ניצור ימך קשר.

תחומי ההתנדבות:

חונכות אישית קבועה לחניך

פרויקט החונכות האישית הינו פרויקט הדגל של העמותה, ומטרתו- ליווי וסיוע לילדים חולים וילדים בעלי צרכים מיוחדים לאורך כל השנה.

במסגרת פרויקט זה, מוצמד לכל אחד מהילדים חונך אישי המלווה אותו לאורך השנה על בסיס שבועי קבוע בבית, בביקורים שוטפים בבית החולים וכן בליווי הילד במהלך מסיבות, ימי כיף ומחנות של "שמחה לילד". קשר מיוחד זה תורם רבות לשגרת החיים של הילד החולה ולבני משפחתו.

כל חניך וחונך שייך לקהילת חונכות אשר נפגשת פעם בשלושה שבועות למפגש או יציאה קבוצתית. זאת על מנת לאפשר לילד מסגרת חברתית קבועה.

 

קבלות שבת

בימי שישי בשעות הצהרים ובצפון בימי רביעי אנו מקיימים קבלת שבת במחלקות מסוימות בבתי החולים.

המתנדבים עוברים מחדר לחדר עם כלי נגינה, שרים ומשמחים את הילדים שנאלצים לשהות גם בסופ"ש בבית החולים עקב מחלתם. 

צוות טכני

הצוות פועל בתחום הארגוני- לוגיסטי. רוב האירועים בעמותה דורשים הכנה והתארגנות מראש, וכאן בדיוק נכנס הצוות הטכני. מהדברים הכי קטנים עד הדברים הכי גדולים, הצוות דואג לכל מה שצריך. מעיצוב המקום ועד לסידור שולחנות, ארגון פריסות של אוכל ותליית דגלונים. הוא תמיד נמצא ועושה את כל מה שצריך, ולכן זכה לכינוי: "צוות טכני- נשמה!"

שמירה זמנית על ילדים בבית חולים

הורים ובני משפחה מבלים זמן רב בבית החולים בטיפול בילד החולה. מטרת השמירה הזמנית היא לאפשר להורים לאגור כוחות, לטפל בילדים האחרים במשפחה, ולהקדיש את זמנם לכל עיסוק אחר שנמנע מהם עקב השהייה בבית החולים.

הפעלת חוג קבוע בבית חולים

אם הנך מוכשר/ת בתחום כלשהו, ויש לך עניין להדריך ילדים בתחום זה – זוהי המסגרת בשבילך! בין אם מדובר בתחום כלשהו של יצירה או בתחום עיוני יותר, תוכל/י לתרום להפיכת השהות הקשה בבית החולים לפרק זמן מעניין ומהנה יותר עבור הילדים.

סיוע בלימודים

חלק מהילדים העוברים טיפולי יום לומדים למעשה במסגרת רגילה, אך נאלצים להפסיד שעות לימודים רבות עקב הטיפולים התכופים. סיוע בלימודים איננו מוגבל לחניך אחד, אלא יבוצע בתיאום עם ראש הסניף והמשפחות עצמן, כאשר הדבר יכול להתבצע בבית החולים או בבית החניך.

השתתפות באירועים חד-פעמיים

טיולים, מחנות קיץ, מסיבות לקראת חגים, ואירועים דומים דורשים בדרך כלל מספר גדול של מתנדבים (בהתאם למספר הילדים), גם כאלה שאינם מתנדבים במסגרת של חונכות אישית או אחרת. תוכל לסייע לנו בתחום הארגוני-לוגיסטי, בתחום הבידור והתוכנית האמנותית, כנהג או בכל תחום אחר.

ארגון ימי הולדת

ילדים רבים נאלצים לחגוג את יום הולדתם במהלך שהייתם בבית החולים. בהצטרפותך לצוות המארגן ימי הולדת, תוכל לתרום ליצירת אווירת שמחה אמיתית עבור הילדים ביום החשוב להם.

צוות רפואי

כל פעילויות העמותה מלוות בצוות רפואי מתנדב הכולל: רופאים, פרמדיקים, נהגי אמבולנס וחובשים. אם הנך בעל הכשרה רפואית נשמח לשלב אותך בפעילויות שלנו.

עוד לא הצטרפת?!

מלא את טופס ההתנדבות ואנו ניצור עמך קשר.

לפרטים נוספים ויצירת קשר: